ClickCease
חיפוש

נכות כתוצאה מתאונת עבודה

נכות היא תמיד אירוע מצער שדורש היערכות במישור המשפטי, הכלכלי והבריאותי. עם זאת, נסיבות של תאונת עבודה מייחדות את אירוע הנכות, ומחייבות התייעצות עם עורך דין שיכול לסייע לנו למצות שורה ארוכה של זכויות חשובות. בנוסף, חשוב להכיר את המאפיינים של תאונת עבודה, על מנת לדעת איך להתנהל נכון מול חברות ביטוח פרטיות או מול המוסד לביטוח לאומי

יש סוגים שונים של פגיעות בעבודה שעשויים על פי החוק בישראל לזכות את הנפגע בזכאויות שונות: תאונות עבודה, מחלות מקצוע או מיקרוטראומה. עם זאת, ההבחנה בין סוגים שונים של פגיעות בעבודה לא מתייחסת לנזק הבריאותי שנגרם לעובד – אלא לנסיבות התאונה. לכן מצבים של נכות כתוצאה מתאונת עבודה לדוגמא מחייבים התייחסות מיוחדת, שדורשת גם התייעצות עם עורך דין מומחה.

 

כל הסיבות לפנות אל עורך דין

מעורבות מוקדמת של איש מקצוע מנוסה כמו עו"ד ליאת פייגל יכולה לסייע לאבחן את נסיבות התאונה ולהחליט אם מדובר על פגיעה בעבודה. במידה והניסיון של עורכת דין ליאת פייגל מראה שאכן מדובר על פגיעה בעבודה, זה מעלה את הסיכויים להגיש תביעה ולקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי. חוץ מזה, סיבה אחרת ולא פחות חשובה ליצור קשר עם משרד עו"ד ליאת פייגל ושות' היא כדי לבדוק היתכנות להגשת תביעה מול חברת ביטוח פרטית.

מה הקשר בין תאונות עבודה לבין דיני עבודה?

רק התייעצות עם עורך דין דיני עבודה עוזרת לרכז את השירותים המשפטיים תחת קורת גג אחת. נכות היא כמובן תמיד אירוע מצער שדורש היערכות במישורים שונים לרבות במישור המשפטי, הכלכלי והבריאותי, אבל לנכות כתוצאה מתאונות עבודה יש מאפיינים אחרים לחלוטין. בין היתר, התפקיד של עו"ד דיני עבודה הוא לפרוש בפנינו את התמונה המלאה וכך לסייע לנו לקבל החלטות לגבי כיצד ומול מי לפעול.

איך זכויות משפיעות על פיצוי בגלל נכות כתוצאה מתאונות עבודה?

יש למשל זכויות בעבודה שאנחנו לא מודעים אליהן. חלק מהזכויות האלה משפיעות על הסיכוי של קבלת פיצוי על נכות כתוצאה מתאונת עבודה שהתרחשה תוך כדי העבודה עצמה, בדרך לעבודה או בדרך ממנה הביתה.

בנוסף, נכות היא לעיתים קרובות תוצאה של מיקרוטראומה. אז למרות שלא מדובר על מקרים רגילים של תאונות בעבודה או על נזק שרואים באופן מיידי, עדיין כדאי להתייעץ עם עורך דין. במקרים רבים, התייעצות כזו תאפשר לנו להשיג פיצויים כספיים גבוהים לא פחות גם בהשוואה לנסיבות חמורות של פיטורים שלא כחוק.

תאונת עבודה יכולה להיות אירוע טראומטי ומשנה חיים עבור כל אחד, ויכולה לגרום למגוון של מוגבלויות פיזיות ונפשיות שיכולות להשפיע באופן משמעותי על יכולתו של האדם לעבוד ולנהל חיים נורמליים. חשוב למי שסבל מנכות מתאונת עבודה להבין את זכויותיו ואפשרויותיו לקבלת תמיכה ופיצוי כספי.

 

תפקידו של עורך דין בתיקי נכות כתוצאה מתאונת עבודה

אפילו אם לא מדובר על נכות כתוצאה מתאונת עבודה, פגיעה או מיקרוטראומה, התפקיד של עורך הדין הוא לרכז עבורנו כמה שירותים משפטיים קריטיים ולעזור עם פעולות חשובות:

 • להבין את הזכויות והאפשרויות שלנו מבחינת פיצויים
 • לאסוף ולהציג ראיות לתמיכה בטענות שלנו
 • לנהל משא ומתן עם המעסיק או חברת הביטוח כדי להבטיח פשרה הוגנת
 • לייצג אותנו בבית משפט במידת הצורך

 

שלבים לבקשת פיצוי בגין נכות כתוצאה מתאונת עבודה

 1. דיווח על התאונה: חשוב לדווח על תאונת העבודה למעסיק בהקדם האפשרי. במדינות מסוימות, קיימות מגבלות זמן נוקשות לדיווח על תאונת עבודה, ואי דיווח עליה במסגרת הזמן הנדרש עלול להשפיע על יכולתו של אדם לבקש פיצוי.
 2. פניה לטיפול רפואי: קבלת טיפול רפואי מהיר לא רק יכולה לסייע להבטיח שהאדם יקבל את הטיפול הדרוש לפציעותיו, אלא היא גם יכולה לספק תיעוד של הפציעות והטיפול שקיבל, אשר יכול לשמש ראיה בתביעת פיצויים.
 3. הגשת תביעה: לאחר דיווח על תאונת העבודה וקבלת טיפול רפואי, השלב הבא הוא הגשת תביעה לתגמולי פיצויים לעובדים. זה כרוך בדרך כלל במילוי טופס תביעה ומתן תיעוד של התאונה, הפציעות שנגרמו והטיפול הרפואי שקיבל.
 4. איסוף והצגה של ראיות: על מנת לתמוך בתביעתו לפיצוי, יצטרך האדם לאסוף ולהציג ראיות לגבי תאונת העבודה, הפגיעות שנגרמו והשפעת הפגיעות על יכולתו לעבוד ולנהל חיים נורמליים. זה עשוי לכלול תיעוד רפואי, הצהרות עדים ועדויות מומחים.
 5. ניהול משא ומתן עם המעסיק או חברת הביטוח שלו: לאחר הגשת התביעה ואיסוף הראיות הדרושות, ייתכן שהאדם יצטרך לנהל משא ומתן עם המעסיק או חברת הביטוח שלו כדי להבטיח פשרה הוגנת. עורך דין המתמחה במקרים של נפגעי עבודה יכול לסייע בתהליך זה ולסנגר בשם הפרט על מנת להבטיח את הפיצוי המקסימלי האפשרי.
 6. צעדים משפטיים: אם המשא ומתן עם המעסיק או חברת הביטוח שלהם לא מצליח, ייתכן שהאדם צריך לשקול נקיטת צעדים משפטיים כדי לבקש פיצויים. עורך דין המתמחה במקרים של פציעות עבודה יכול לסייע בקביעת דרך הפעולה הטובה ביותר ולייצג את הפרט בבית המשפט, במידת הצורך.

 

סוגי פיצויים בגין נכות מתאונת עבודה

סוגי הפיצויים שעשויים להיות זמינים לאנשים שסבלו מנכות מתאונת עבודה כוללים קודם כל הטבות רפואיות: אלה עשויים לכסות את עלות הטיפול הרפואי, לרבות אשפוז בבית חולים, ניתוחים, תרופות, פיזיותרפיה ושיקום.

חוץ מזה, קיים מרכיב של אובדן שכר: אם האדם אינו מסוגל לעבוד כתוצאה מפציעתו, הוא עשוי להיות זכאי לפיצוי לכיסוי שכרו שאבד. לשם השוואה, מרכיב אחר כולל קצבאות נכות לצמיתות: אם הפרט אינו יכול לחזור לעבודה עקב פציעתו, הוא עשוי להיות זכאי לקצבת נכות לצמיתות כדי לפצות על אובדן כושר ההשתכרות.

אם הפרט אינו יכול לחזור לעבודתו הקודמת עקב פציעתו, הוא עשוי להיות זכאי לשירותי שיקום מקצועי, אשר עשויים לכלול הכשרה בעבודה, השכלה או סיוע במציאת עבודה חדשה. במקרים קיצוניים, אם תאונת עבודה גורמת למותו של אדם, ייתכן שמשפחתו תהיה זכאית לדמי מוות לכיסוי הוצאות הלוויה ואובדן הכנסה.

 

איך משיגים את הפיצוי המקסימאלי?

 1. מדווחים על התאונה בהקדם האפשרי: כפי שצוין קודם לכן, חשוב לדווח על תאונת העבודה למעסיק בהקדם האפשרי על מנת להבטיח שמירה על זכויות הפרט.
 2. פונים מיד לטיפול רפואי: קבלת טיפול רפואי מיידי יכולה לא רק לעזור להבטיח שהאדם יקבל את הטיפול הדרוש לפציעותיו, אלא היא גם יכולה לספק תיעוד של הפציעות והטיפול שקיבל, מה שיכול לשמש כראיה בתקנון פיצוי.
 3. מתייעצים עם עורך דין: עורך דין המתמחה במקרים של נפגעי עבודה יכול לספק הכוונה וסיוע רב ערך לאורך תהליך הגשת הפיצויים, לרבות סיוע באיסוף והצגת ראיות, ניהול משא ומתן עם המעסיק או חברת הביטוח שלו, וייצג את הפרט בבית המשפט במידת הצורך.

על ידי ביצוע הצעדים המפורטים במדריך זה ועבודה עם עורך דין המתמחה במקרים של נפגעי עבודה, אנשים אשר סבלו מנכות מתאונת עבודה יכולים להגדיל את סיכוייהם לקבל את הפיצוי המקסימלי האפשרי לכיסוי הוצאות רפואיות, אבדן שכרם ועוד.

נכות כתוצאה מתאונת עבודה
נכות כתוצאה מתאונת עבודה
Picture of עו"ד ליאת פייגל
עו"ד ליאת פייגל
עורכת דין ליאת פייגל מתמקצעת בתחום דיני העבודה והמשפחה ובכל המעטפת המשפטית התומכת בתחומים אלו על כל רבדיה. בעלת יכולת ומוטיבציה לחבר תחומי משפט שונים לצורך השגת מקסימום האפשרויות ומיצוי הזכויות עבור הלקוח. מרצה בתחום דיני תאגידים, חברות ודיני חוזים בהכנה לבחינות לשכת עורכי הדין. מלמדת באופן פרטני כתיבה משפטית ומשפט מנהלי. מסייעת בכתיבת סמינריונים לסטודנטים בשנה השלישית והרביעית ללימודי משפטים. לעורכת דין ליאת פייגל 20 שנות ניסיון בתחום הביקורת החקירתית בגופים ציבוריים גדולים, ניסיון בתחום הייבוא ייצוא והסחר הבינלאומי.

עו"ד ליאת פייגל ושות' בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד ליאת פייגל ושות'

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 12 ביקורות
×
js_loader
a4
משרד עורכי דין ליאת פייגל ושות'
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם נציג המשרד >>